Hausboty Slapy | Pronájem a stavba

Půjčovna hausbotů

RELAX – POHODA – PŘÍRODA – NEVŠEDNÍ ZÁŽITEK

Alpy tě ohromí, Karle, ale tohle - to tě dojme.

Hausbóty poskytují nejen pohodlí a nevšední zážitek, ale přede-vším dobrodružství plavby po Slapské přehradě (a přilehlých destinacích).

"Kapitánem" se můžete stát i Vy, pokud je Vám více než 18 let a předložíte dva platné doklady (OP, ŘP nebo cestovní pas). Ovládání lodě není složité a pro její řízení nepotřebujete žádné oficiální oprávnění. Dříve než sami vyplujete, budete poučeni o pravidlech obsažených v Řádu plavební bezpečnosti a proškolení v obsluze a řízení plavidla vč. krátké ukázkové plavby s majitelem půjčovny.

Pro řízení lodě z naší půjčovny nepotřebujete žádné oprávnění.K pronájmu je nutné, aby alespoň jeden člen posádky byl starší 18 let. Optimální a komfortní počet lidí pro plavbu jsou 4 dospělé osoby. Maximální možný počet osob na lodi musí odpovídat propozicím technického osvědčení plavidla, tj. max. 6 osob (vč. malých dětí).

Vybavení lodě

Hausbóty jsou plně vybaveny pro pohodlné strávení Vaší dovolené. Solární panel Vám umožní svícení, dobíjení mobilních telefonů event. notebooků. Řízení je uvnitř lodě (podobně jako u auta). Loď má plně vybavenou kuchyň (základní nádobí včetně hrnců, skleniček, hrnků, příborů a talířů). Vařit lze na propanbutanovém vařiči. Skladování potravin je možné v autoledničce. Součástí kuchyňské části lodi je stůl s lavicí a dvěma židlemi. V lůžkové části hausbótu je postel pro dvě osoby (1,5 lůžka) a palanda. Pod postelí je zasunuta matrace jako přistýlka. Lůžkoviny jsou součástí pronájmu, vlastní spacáky nejsou nutné (doporučujeme vzít se sebou deku). Není nutné se obávat vlhka a zimy ani v období chladnějších večerů a rán – izolace lodi zajišťuje 100% komfort. Součástí lodi je oddělený prostor s chemickým WC. V rámci kotvení na stanovišti máte možnost využít suché WC. Na lodi je autorádio s mp3 a dvd přehrávačem. Mimo kompletního prostoru hausbótu vč. kapitánského můstku, odkud se loď řídí, je posádce k dispozici přední a zadní paluba a střecha lodi, kde je možné se volně pohybovat, relaxovat, ...

V základním vybavení lodi není:

Technický popis lodí FREYA a FRIGG

Délka 8,5 m a šířka 2,9 m (ponor 240 mm). Velikost nástavby 5,5m x 2,9 m je rozvržena na dva oddělené prostory (obytný a lůžkový). Přední i zadní paluba a střecha jsou zčásti pochozí. Loď je zateplená polystyrenem – 60 mm. Motor čtyřtaktní Suzuki 15Hp s volantem a e-startem. Solární panel na 12 V s měničem na 230V (možnost dobíjení mobilních telefonů a notebooků). Celkový počet osob je max. 6 (doporučený 4 dospělé osoby).

Přístup k půjčovněNaše půjčovna sídlí na Slapské přehradě mezi rekreačními středisky Častoboř a Sejce. Z vesnice Nalžovice/Chlum (silnice II/119) směr Nalžovické Podhájí – zhruba 5 km. Za rekreačním střediskem Častoboř je půjčovna značena informačními cedulemi.

Půjčovna - kotveníV rámci pronájmu hausbótu je garantováno stálé kotvení po celou dobu na stanovišti půjčovny. Zde je Vám k dispozici kotvící molo včetně zázemí (lavičky a ohniště) a suché WC (cca 200 m od hausbótu).

Kotvení mimo půjčovnuKotvení a parkování je možné tam, kde to dovolují pravidla a značky. Pokud chcete kotvit v přístavu nebo u rekreačního zařízení, je vždy nutné vyhledat správce objektu a domluvit s ním podmínky. Vyhnete se tím zbytečným problémům.

Děti na paluběPokud máte na palubě malé děti, nezapomeňte jim vzít vesty nebo jiné záchranné bezpečnostní prostředky. Jinak je loď vybavena vestami.

Pohonné hmotyPohonné hmoty nejsou zahrnuty v základním vybavení lodi a ceně pronájmu. Po dohodě Vám rádi pohonné hmoty zakoupíme a připravíme loď přímo na provoz. Hausbóty jezdí na Natural 95, pro Vaši představu spotřeba je zhruba 7 l na 10 km plavby.

Vaše pojištěníDoporučujeme Vám pojistit se na cesty a pobyt. Zároveň Vám doporučujeme připojistit se za drobný příplatek na škody Vámi způsobené. Byla by velká škoda, kdyby Vám nějaká (třeba i malá) nepříjemnost, pokazila zážitek z Vaší dovolené.

Naše garanceVšechny naše lodě jsou typizované pro provozování v půjčovně, prochází pravidelnými technickými kontrolami a stálou údržbou.

Ohleduplnost a respektProsím, respektujte pravidla řeky a řeku jako takovou. Buďte ohleduplní nejen k půjčené lodi a jejímu vybavení, ale i plavidlům na řece a ostatním členům posádky. Myslete na to, že i po Vás si chce loď někdo půjčit nebo, pokud budete spokojeni, se k nám budete chtít vrátit.

Nepříznivé počasíPokud vám počasí nepřeje, je dobré si vzít hudbu či dvd filmy na běžných médiích. Ocení to děti.

Tato loď je vhodná pro rybáře a nebo pro mladé páry či studenty. Nebo je používána jako doplňková loď pokud si více lidí pronajme velký hausbót.

Loď má pouze základní vybavení. Dvě lůžka bez lůžkovin. Nutné si vzít spacáky nebo deky!!! Malá kuchyňka je vybavena, plynovým jednoplotýnkovým vařičem, konvicí na vaření, talíři, hrnky, příbory, dvěma hrnci. Dále je zde lavice a vyklápěcí stůl. Svícení je zajištěno solárním panelem.

Celkové vnější rozměry lodě délka 7,5 x šířka 1,4 x výška 1,35 m.
Vnitřní rozměry obytné části délka 3,7 x šířka 1,25 x výška 1,14 m.

Pohon lodi je řešen motorem Mercury 5 HP a palivo natural 95. Dvě nádrže o celkovém objemu paliva 24l. Řízení je venku. Na zadní palubě je zhotovená konstrukce z trubek na kterou je možné navléknout plachtu (bikiny) v případě deštivého počasí. Nasazení plachty je velmi rychlé a snadné. Vůdce plavidla je pak krytý před nepřízní počasí.

Lodě FREYA a FRIGG

Plavební sezona je od napuštění do vypuštění přehrady (cca 1.4. - 30.9.). Mimo plavební sezónu lze loď půjčit pouze jako chatu. V tomto případě se cena stanoví individuálně dohodou.

Hlavní sezóna 1.7. - 31.8.
Půjčení pouze na týden (pátek 18.00 - pátek 16.00)2 600 Kč / den

Období od 1.4. - 15.5.
Týden (pátek 18.00 - pátek 16.00)1 500 Kč / den
Všední den (min. 48 hod.)1 700 Kč / den
Víkend (pátek 18.00 - neděle 16.00)2 300 Kč / den

Období od 16.5. - 31.6.
Týden (pátek 18.00 - pátek 16.00)1 900 Kč / den
Všední den (min. 48 hod.)2 200 Kč / den
Víkend (pátek 18.00 - neděle 16.00)2 550 Kč / den

Období od 1.9. - 30.9.
Týden (pátek 18.00 - pátek 16.00)1 800 Kč / den
Všední den (min. 48 hod.)2 200 Kč / den
Víkend (pátek 18.00 - neděle 16.00)2 550 Kč / den


Vratná kauce je 15 000 Kč

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

Tuto loď je možné si pronajmout i na odpoledne či pár hodin.

Období od 1.4. - 31.5.
Víkend (pátek - neděle)1 700 Kč / den
Týden (pátek - pátek)1 500 Kč / den
Všední den (min. 48hod.)1 600 Kč / den
Hodina300 Kč

Období od 1.6. - 31.8.
Víkend (pátek - neděle)2 300 Kč / den
Týden (pátek - pátek)1 700 Kč / den
Všední den (min. 48 hod.)2 000 Kč / den
Hodina500 Kč

Období od 1.9. - 30.9.
Víkend (pátek - neděle)2 000 Kč / den
Týden (pátek - pátek)1 600 Kč / den
Všední den (min. 48 hod.)1 700 Kč / den
Hodina400 Kč


Vratná kauce je 10 000 Kč

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

Pramice

Přímo z hausbotu je zakázáno rybyřit, proto máme k dispozici dvě pramice, které je možno pronajmout společně s hausbotem. Cena za pronájem jedné pramice je 200 Kč / den.